ONLINE DİYET

Online diyete başlamak için yapacağınız tek şey 0530 170 02 12 telefonumuzdan iletişime geçmektir.

İlk görüşmede beslenme tercihleriniz, genel sağlığınız ve fiziksel aktivite düzeylerinize ilişkin alacağımız bilgiler sonrasında size özel olarak hazırlayacağımız diyet programına başlamış olacaksınız.

Sağlıklı kilonuza sürdürülebilir bir şekilde ulaşırken, çevrimiçi desteğimiz ile kendinizi daha motive ve güvende hissedeceksiniz.

Online diyetimize başvurmakla yeni bir hayata başlangıç yapmış olursunuz. Çünkü diyet kısa bir süreç değildir, bir yaşam tarzıdır. Hayatınız bizim için oldukça önemli bu yüzden “SAĞLIKLI BESLEN, SAĞLIKLI YAŞA” diyoruz.

 • Diyet kişiye özeldir. Diyetisyen tarafından da olsa bir başkası için hazırlanan diyet ile sağlıklı bir şekilde kilo kaybedemezsiniz.
 • Ulaşılabilir hedefler sizi psikolojik olarak daha rahat ve zinde hissettirerek kilo kaybınıza yardımcı olur.
 • Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltıyı atlayarak fit kalmanız zordur uyandıktan sonra 2 saat içinde bizim size yazdığımız kahvaltıyı yapın.
 • Diyetiniz de karbonhidrat, yağ ve protein belirli oranlarda bulunacaktır. Ancak bu gruplardan besin seçerken işlenmemiş besinlerin seçilmesi bizim için önemlidir. Örneğin beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmeklerin tercih edilmesi veya yağ olarak katı yağlar yerine sıvı yağların tercih edilmesi gibi.
 • Diyetinizde ara öğün kişisel profilinize göre eklenecektir. Eklediğimiz ara öğünleri mutlaka tüketin.
 • Diyetinizde posa tüketimi oldukça önemlidir. Posa içeren besinler sebze ve meyve gibi besinlerdir. Posa içeren bu besinlerin kalorileri düşük, çiğneme süreleri uzun, mide boşalma süreleri uzun ve barsak sağlığını koruyucu etkileri vardır.
 • Diyetinizde yemeğin pişirilme biçimi de bizim için önemlidir. Kızartma, kavurma gibi sağlıksız yöntemlerden uzak durulmalı; bu yöntemler yerine haşlama, ızgara ve fırında pişirme gibi sağlıklı yöntemler kullanmanızı istiyoruz.
 • Alkol tüketimi sınırlandırılmalıdır. Alkolün 1 gramı 7 kaloridir. Ayrıca alkolün yanında farkında olmadan tüketilen garnitürler de kilo kaybını yavaşlatır. Yaşam şeklinizdeki alkol tüketimine göre de online diyetinize alkol ekleyebiliriz.
 • Sıvı ihtiyacı da kişiden kişiye değişir. Günlük aldığımız enerjiye göre ayarlanır.    1 kaloriye 1 mililitre sıvı önerilir. Örneğin; günlük 1500 kalorilik enerjiye ihtiyacınız varsa 1,5 litre sıvı tüketmelisiniz. Su tüketiminiz kısıtlıysa suyunuzu renklendirerek yani içerisine dilim limon, taze nane ve yeşil elma ekleyerek su tüketiminizi arttırabilirsiniz.
 • Bizim için diyette yasaklara yer yoktur. Önemli olan tükettiğimiz besinin miktarı ve kombinasyonudur.
 • Yemeklerinizde tuz tüketimini sınırlandırıp, baharat tüketiminizi arttırmanızı öneriyoruz.
Bana Ulaşın

Soru Sorabilirsin